Suchá - Medicinálna Pedikúra

Medicinálna pedikúra je maximálne šetrné a nekrvavé ošetrenie nôh, kde sa za pomoci prístroja obrusuje zrohovatená vrstva pokožky. Obrusovanie kože môžeme prirovnať k prirodzenému fyziologickému spôsobu odstraňovania zrohovatenej kože, preto proces brúsenia kože spomaľuje jej nadmerný rast a vytváranie otlakov a kurích ôk.

   Ošetrenie začína dôkladnou dezinfeciou nôh.

   Poprípade sa môžu nohy krátko umyť. Kúpeľ pri tomto spôsobe ošetrenia nie je vhodný, pretože by pokožku na nohách rozmočil, čo by spôsobilo zťažené, až nemožné obrusovanie. Tiež sa neodporúča v deň ošetrenia nohy krémovať.

   Veľký dôraz sa kladie na ošetrenie nechtov a nechtových valov. Následne na ploske nohy dochádza k redukcií stvrdnutej kože a otlakov, poprípade ošetreniu prasklín (ragád). Kurie oká sa odstránia špeciálnou frézou, na to určenou.

   Následuje opäť dôkladná dezinfekcia nôh a krátka masáž krémom, ktorý je vhodný pre daný typ pokožky.

Parafínový zábal nôh a rúk

Parafín je druh vosku, ktorý je mimoriadne bohatý na minerálne látky, najmä na železo, horčík a kremík. Je tiež cenným zdrojom vitamínu E, ktorý často pridávajú do krémov pre zrelé ženy, pretože pomáha bojovať proti starnutiu pleti. Tento špeciálny vosk sa používa k liečebným i kozmetickým kúpeľom. Má veľkú tepelnú kapacitu, dokáže absorbovať a ďalej si uchovať veľké množstvo tepla.

          Kozmetický parafín prehrieva, uvoľňuje, zvyšuje krvný obeh, otvára póry a podporuje cirkuláciu živín v koži. Počas zábalu dochádza k predaniu tepla a účinných minerálov. Využíva sa pri chorobách pohybového aparátu, u chronickej reumatickej artritídy, pri chorobách drobných kĺbov končatín alebo na suchú a popraskanú pokožku na rukách či nohách. Parafínové zábaly teda predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky.

-         Medzi najobľúbenejšie patria parafínové zábaly rúk a nôh. Po aplikácii teplého parafínu nastáva zvýšené prekrvenie pokožky, a tým dochádza k urýchleniu látkovej výmeny. Táto procedúra je vhodná na namáhanú, popraskanú a vysušenú pokožku, zároveň môže byť ako doplnok ku kozmetickému ošetreniu, i ako preventívne zdravotné ošetrenie rúk, ktoré je veľmi príjemné. Dostavuje sa vysoký a okamžitý kozmetický efekt - pokožka je zamatovo hebká.

Šponovanie zarastajúcich nechtov

Znie to odstrašujúco, pri slove šponovanie si predstavíme naťahovanie niečoho nasilu a pri predstave naťahovania nechtov to znie ako niečo nie príjemné. Nazvime to preto radšej APLIKOVANIE ŠPONY na necht za účelom naučiť necht rásť správne. Je to podobné ako zo strojčekom na zuby. Pomocou drôtikového strojčeka – špony -ktorá je pripevnená na necht, drží okraje nechtu v správnom postavení a tým ,že necht rastie špona mu nedovolí, aby sa opätovne zatáčal a tlačil do mäkkých tkanív v okolí nechtu a zarastal do nich. Vďaka nášmu odborne vyškolenému tímu, dostane každý klient individuálny prístup, poradenstvo a hlavne pomoc šitú na mieru práve pre neho keďže každý problém je individuálny.  Klientovi môže byť poskytnutá PODOFIX ŠPONA - plastová špona
TITÁNOVÁ NIŤ - novinka v riešení zarastajúcich nechtov


Lakovanie nechtov
Červené Žlté,  jednofarebné či Farebné.  Obyčajný lak,  či trvácnejší gél-lak.  Ponúkame Vám lakovanie širokým množstvom farebnej škály lakov, stačí si vybrať s našich vzorkovní-kov, podľa nálady, či ročného obdobia.
 Ponúkame aj Francúzku pedikúru. 
Stačí si vybrať čo Vám najviac vyhovuje a čo sa Vám páči.


NOVINKA
Reflexná masáž chodidiel
NOVINKA


Reflexná masáž sa zameriava na priame ovplyvňovanie reflexných plôšok (najčastejšie na chodidlách), aby nepriamo ovplyvňovala vnútorné orgány. Znamená to, že na chodidlách sa nám zobrazujú reflexné plôšky, ktoré majú spojitosť s vnútornými orgánmi, ako aj s vonkajšími - napríklad uši a oči. Stlačením či stimuláciou danej plôšky dochádza k aktivácii samoliečebnej sily v danom orgáne.