SUCHÁ - MEDICINÁLNA PEDIKÚRA

   Medicinálna pedikúra je maximálne šetrné a nekrvavé ošetrenie nôh, kde sa za pomoci prístroja obrusuje zrohovatená vrstva pokožky. Obrusovanie kože môžeme prirovnať k prirodzenému fyziologickému spôsobu odstraňovania zrohovatenej kože, preto proces brúsenia kože spomaľuje jej nadmerný rast a vytváranie otlakov a kurích ôk.

   Ošetrenie začína dôkladnou dezinfeciou nôh.

   Poprípade sa môžu nohy krátko umyť. Kúpeľ pri tomto spôsobe ošetrenia nie je vhodný, pretože by pokožku na nohách rozmočil, čo by spôsobilo zťažené, až nemožné obrusovanie. Tiež sa neodporúča v deň ošetrenia nohy krémovať.

   Veľký dôraz sa kladie na ošetrenie nechtov a nechtových valov. Následne na ploske nohy dochádza k redukcií stvrdnutej kože a otlakov, poprípade ošetreniu prasklín (ragád). Kurie oká sa odstránia špeciálnou frézou, na to určenou.

   pristrojova-pedikurajpgNásleduje opäť dôkladná dezinfekcia nôh a krátka masáž krémom, ktorý je vhodný pre daný typ pokožky.


Parafín (Rúk a Nôh) Neoddeliteľná súčasť tvojho JA

-         Parafín je druh vosku, ktorý je mimoriadne bohatý na minerálne látky, najmä na železo, horčík a kremík. Je tiež cenným zdrojom vitamínu E, ktorý často pridávajú do krémov pre zrelé ženy, pretože pomáha bojovať proti starnutiu pleti. Tento špeciálny vosk sa používa k liečebným i kozmetickým kúpeľom. Má veľkú tepelnú kapacitu, dokáže absorbovať a ďalej si uchovať veľké množstvo tepla.

kat29_bpjpg          Kozmetický parafín prehrieva, uvoľňuje, zvyšuje krvný obeh, otvára póry a podporuje cirkuláciu živín v koži. Počas zábalu dochádza k predaniu tepla a účinných minerálov. Využíva sa pri chorobách pohybového aparátu, u chronickej reumatickej artritídy, pri chorobách drobných kĺbov končatín alebo na suchú a popraskanú pokožku na rukách či nohách. Parafínové zábaly teda predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky.

-         Medzi najobľúbenejšie patria parafínové zábaly rúk a nôh. Po aplikácii teplého parafínu nastáva zvýšené prekrvenie pokožky, a tým dochádza k urýchleniu látkovej výmeny. Táto procedúra je vhodná na namáhanú, popraskanú a vysušenú pokožku, zároveň môže byť ako doplnok ku kozmetickému ošetreniu, i ako preventívne zdravotné ošetrenie rúk, ktoré je veľmi príjemné. Dostavuje sa vysoký a okamžitý kozmetický efekt - pokožka je zamatovo hebká.


Šponovanie

45583890_583377768774681_2995336821027635200_n 2jpg

Lakovanie

Ponúkame Vám klasické, Francúzske i lakovanie gél lakmi
38144398_516252338820558_3464193824929087488_njpg